3600 ek göstergede yeni gelişmeler

3600 ek göstergede yeni gelişmeler

3600 ek gösterge nedir, maaş tablosu ne anlama gelir ve ek gösterge kimleri kapsıyor? Memur emeklisi olanlar ya da devlet memuru vatandaşların yakından ilgilendiği 3600 ek gösterge ile maaşlardaki son durumlar konuşuluyor...

3600 Ek Gösterge Nedir? Emeklilerin Maaş ve İkramiyelerini Yüzde 20 Artış Nasıl Etkileyecek?

Ek gösterge değeri, memurların maaşlarını belirleyici bir değerdir. Ek göstergenin yüksek olması, memurların aylıklarını ve ikramiyelerini de artırır. Örneğin, ek göstergesi 2200 olan bir memurun maaşı ve ikramiyesi, ek göstergesi 3600 olan memurdan daha yüksektir. Aynı şekilde 3600 ek gösterge, emekli aylıklarını ve ikramiyelerini de etkiler. Emekli aylıkları hesaplanırken farklı göstergelerden yararlanılır. Son gelişmelerle birlikte, ek göstergesi 3600 olanlar için yeni avantajlar gündemde değerlendiriliyor. Ek gösterge 3600 olduğunda, emekli olanların tazminatında 20 bin liraya yakın bir artış bekleniyor. Ayrıca emekli aylığına ikramiyenin, 35 bin liraya yakın bir değerle yansıyacağı tahmin ediliyor.

3600 Ek Göstergenin Maaşlar Üzerindeki Etkisi Neye Göre Belirleniyor?

Hükümet konuyu tekrardan gündeme taşıyor. Çünkü ek göstergelerin yüksek olması, emekli ikramiyesinde ve aylıklarında da artışların olması demektir. Memurların bulundukları unvan derecelerine göre, birinci derece kadroda olan memurlar, 3600 ek göstergeden yararlanmak istiyorlar. Bu talepler, emekliler için de önemli kabul ediliyor...

Bakan Bilgin’den Açıklama Geldi: 3600 Meselesi Sadece Ücret Artışı Değildir...

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, 3600 ek göstergesini değerlendirerek, “Türkiye Kamu-sen ve Memur-sen tekliflerini değerlendirdiğimizde, birkaç hususta meselenin düğümlendiğini görüyoruz. Bu sadece maaş artışı değildir. Bunlardan en önemlisi 3600 meselesidir. Biz konfederasyonlarımızın verdiği bu teklife karşı, 3600 meselesinin bu sözleşme sürecinde çözülmesi gerektiği görüşünü benimsiyoruz.

Bu teklifi kabul ediyor ve bunu önemli buluyoruz. Çünkü bu teklifle ilgili daha önce sayın Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalar da var. Bu çerçevede devlet, bu sorunu çözme konusunda, süreç içerisinde gerekli çalışmaları yapacaktır ve yapması gerekir. Biz de bu sözleşmeyle meseleyi gündemimizin içindeki önemli bir sosyal mutabakat meselesi olarak görüyoruz.” açıklamalarında bulundu. Bilgin bu açıklamasıyla sadece ücret artışını değerlendirmiyor. Böylece vatandaş, emekli ikramiyesi ve tazminatı için yeni gelişmelerin olacağını umut ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.