AKP lideri Erdoğan'a göre Türkiye uçuyor!

AKP lideri Erdoğan'a göre Türkiye uçuyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan flaş açıklama geldi. Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada Erdoğan, geçen seneki döviz rezervleri ile bu senenin rezervlerini değerlendirdi.

Toplantı sonucunda önemli detaylar ise birçok konuya yönelik aktarıldı. İşte son gelişmeler...

Erdoğan Döviz Rezervleri Artışlarını Ele Aldı, Türkiye İçin Önemli Gelişmeleri Açıkladı

Recep Tayyip Erdoğan, gelişmeleri ve başarıları aktarırken öncelikle pandemi döneminin etkilerini, dünya geneli için açıkladı. Zor süreçten geçilen dönemlerle birlikte, güçlü bir ekonomi yapısı gerekli bir unsur olarak görüldü. Ayrıca krizin etkilerinin azaltılması amacıyla atılan stratejik adımlar, görülmemiş ölçülerde politikalara yönelim şeklinde ifade edildi. Bunu ise küresel ekonomideki başarı açısından inceledi. Öncelikle döviz rezervleri açısından değerlendirmeleri yaptığı, “Geçen seneyi 93,3 milyar dolarla kapattığımız döviz rezervlerimiz, 27 Ağustos itibariyle 118 milyar doları aşmış durumdadır.” şeklindeki açıklamalarıyla belirtilebilir. Türkiye’nin OECD ülkeleri arasında gelişme kaydeden birkaç ülkeden biri olduğunu ifade eden Erdoğan, salgının etkilerini önlemede atılan stratejik adımlarla da bunu açıkladı. Güçlü büyümeye değinerek, “Yılın ilk çeyreğinde, yıllık yüzde 7,2 ve ikinci çeyreğinde yüzde 21,7 oranında bir büyüme rakamına ulaştı. Buna ulaşarak Türkiye, dünyada İngiltere’den sonra ikinci sırada yer aldı.” şeklindeki açıklamasıyla Erdoğan, Türkiye’nin ekonomik büyümesini değerlendirdi. Peki, bu gelişmelerde başarıda etkin faktörler neler?

Erdoğan, Türkiye’nin Ekonomik Gelişme Başarısındaki Temel Faktörlere Değindi

Erdoğan konuşması sırasında sanayi ihracatının, güçlü ekonomi ve büyümede sürükleyici güç olduğunu açıkladı. Bu yöndeki gelişmeler ve çalışmalar ise fazla. Özellikle de makine teçhizat yatırımlarında artışlar, ciddi bir önem kaydetti. Üretim kapasitesinde artışları ifade eden bu yatırımlar, potansiyeli geliştiren unsurlar olarak görüldü. Turizmdeki canlılık ise gün geçtikçe artıyor. Ulusal rezervler de yine aynı şekilde gelişmede önemli bir aşamaya gelinmesinde değerli görülüyor. Erdoğan açıklamalarında birçok konuya değinerek, güçlü ekonomi ve Türkiye konularına, toplantı sonrasında odaklanmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.