Bitcoin Fiyatında Son Gelişme

Bitcoin Fiyatında Son Gelişme

Bitcoin yatırımcılarının gelişmeleri yakından takip ettiği bilinen konular arasında. Son zamanlarda ise yatırım talebinde ciddi artışlar var.

Değerlenmesinin dört gözle beklendiği Bitcoin’den umutlar ise fiyat dalgalanmalarını yakından takip etmeye yönlendiriyor. Ancak son zamanlarda sağlıklı bir fiyat dalgalanmasının da olmadığı değerlendirilen konular arasında yerini almaya başladı. Twitter’da ise bu konuyla ilgili olarak Bitcoin, saat 17.00’da sert bir düşüş yaşayarak gündem oldu. Fiyatlarda ani düşüşler gözlemlenmesi panik yarattı. Bitcoin fiyatlarında son gelişmeler nelerdir? Fiyat tablosundan neler bekleniyor?

Bitcoin’de yaşanan gelişmeler, fiyatları da etkiliyor. El Salvador’un Bitcoin’i para birimi olarak kabul etmesiyle birlikte Bitcoin tarihinde bir ilk yaşandı. Ancak bu gelişmenin de etkisinin olabileceği dikkate alınan konular arasında. Bitcoin, kripto sanatında ciddi bir önem taşıyan para birimi olarak dünya genelinde etkisini artırmaya devam ediyor. Resmî para birimi olarak görülmesiyle birlikte ise fiyatlardaki dalgalanmalara neden olduğu belirtilebilir. Bitcoin’in geçenlerde 45.000-47.000 dolar arasında değerlerde kaldığı, yatırımcıların yükselmesini beklediği dönemler arasını kapsarken, 7 Eylül 2021 tarihinde birden sert bir düşüşle 43.200 değerine ulaştı. Bu şekilde günlük düşüş oranı %16 değerlerinde oldu. Ancak bu düşüşten önce de Bitcoin, günün erken saatlerinde 52.500 doların üzerine ulaşmıştı. Bir gün içinde yaşanan dalgalanmalar ise sonraki süreçleri merak ettiriyor. Peki, fiyat dalgalanmalarında gelişmeler nasıl değerlendiriliyor?

Bitcoin Dalgalanmasının Sonuçları Neler?

Bitcoin dalgalanmaları, Twitter’da gündem oldu. Buna göre Bitcoin analizcileri genel yorumlar geliştirmeye başladılar. Bitcoin’i yol haritasıyla ilgili özellikle de 10-12 Eylül tarihlerinde 43 bin değerini göreceği yorumlanıyor. Bitcoin’de yaşanan düşüşler durursa eğer, 47 bin değeri oldukça önemli. Bitcoin piyasasında tepkiler ve gelişmeler yakından takip ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.