Esnaf kredisi nasıl alınır

Esnaf kredisi nasıl alınır

Esnaf kredisi detaylandırılırken bankaların bu yöndeki olanakları ve alternatifleri üzerinde durmak önemli. Kredi alacak esnaflar, bankaların faiz oranlarını değerlendirmelidir.

Ayrıca hangi bankaların kredi verdiğini, 36 ve 60 ay vadeli kredilerdeki tutarların neler olduğunu incelemelidir. Esnaf kredisi alırken belirli koşulların da yerine getirilmesi önemli. Dolayısıyla önemli detaylar, esnaf kredisi alacaklar için en doğru ve güncel bilgiler ile https://medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı. İşte detaylar...

Esnaf Kredisini Alabilmek İçin Temel Koşullar Nelerdir?

Esnaf kredisinin alınabilmesinde ilk koşul, kredi sicillerinin kredi almaya elverişli olmasıdır. Burada hem şirket için hem de şirketin sahipleri için değerlendirme yapılıyor. Bankanın bilgilendirilmesi sırasında gelirlerin tamamının yasal çerçevede sunulması gerekiyor. Bankanın istediği şekillerde belgelendirilerek sunulması ise önemli. Bir diğer koşul, şirket ortaklarının kredi almaya yönelimidir. Bu nedenle ortak bir kararın alınması ve onaylarının kredi almak için geçerliliği, bankaların üzerinde durduğu konulardan biridir. Ayrıca şirket ortaklarının onaylarının yanı sıra bir diğer geçerlilik, şirket adına kredi kullanma yetkisi olan kişinin varlığıdır. Böyle bir durumda ise kredi başvurusunda bulunan kişi, noter üzerinde yetkili olmalıdır.

Şirketin kredi sicillerinin hesaplanmasına ek olarak mali ölçekler, banka tarafından değerlendirilirken kredi notunun da buna göre yorumlandığı ifade edilebilir. Dolayısıyla negatif ya da doğal olarak zarara da uğramaması gerekiyor. Şirketin borçları da aynı şekilde değerlendirilen konular arasında. Dolayısıyla borçlarına ilişkin düzeyde herhangi bir e-haciz işlemlerinin de olmaması önemli. Esnaf kredisi alınırken ipotek verilecek olan yer, aile üyelerinin oturduğu bir taşınmazdan oluşuyor ise, eşin rızası da muhakkak alınmalıdır. Bunu gösteren bir belge, muhakkak bankadan imzalanmalıdır. Bu konu ise taşınmazın asıl sahibinin evli olmasıyla birlikte istenir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.