Evde bakım maaşları artıyor Ağustos ayı ödemesinde son durum

Evde bakım maaşları artıyor Ağustos ayı ödemesinde son durum

Evde bakım için yardım maaşlarında yeni gelişmeler yaşanıyor... Maaşlarda artışlar var mı? Maaşlar hangi illerde yatmaya başladı?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan vatandaşların ailelerinin yanında destek almaları için verilen evde bakım maaşlarının, bugün hesaplara yatmaya başladığını açıkladı...
Evde Bakım Yardım Ödemelerinde Yeni Gelişmeler
Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşların ailelerine ödemeler, 15 Ağustos tarihinden itibaren verilmeye başladı. Ekonomik desteğin sağlanması amacıyla paket, engelli vatandaşlara yönelik politikalar kapsamında genişletiliyor. Kuruluşlarda bakım hizmetlerinin de verilmesi, bu gelişmelerden sadece biridir. Ayrıca 2021 yılında Temmuz-Aralık dönemi arasında maaşlarda yaşanan ücret artışları da hesaplara yansıtılacak. Böylece aylıklar, 1657 TL 86 kuruştan, 1797 TL 97 kuruşa çıkarılıyor, evde bakım ihtiyaçlarının kapsamı iyileştiriliyor. 530 bin vatandaşa yapılan evde bakım yardımı, muhtaç engelli bireylere önemli destek sunan paket olarak biliniyor.
Evde Bakım Maaşı Yatan İller Hangileri?
Evde bakım maaşının yattığı ilk iller listelendi: Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İzmir, İstanbul, Karabük, Kırıkkale, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Manisa, Ordu, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Uşak, Zonguldak.
Bakan Derya Yanık, Evde Bakım Aylıkları İçin Açıkladı: Bugün Hesaplara Yatmaya Başlıyor...
Bakan Yanık, ailelerinin yanlarında kalması gereken kişilerin bakım hizmetlerini karşılamak için yardım paketi gibi bir destek ödemesinin sunulduğunu belirtiyor. Yanık bu yardımı, “Evde bakım yardımıyla bakıma ihtiyaç duyan, ağır engelli yakını olan ve bakımını üstlendiği için çalışamayan vatandaşlarımızı destekliyoruz.” şeklinde açıkladı. Aynı açıklamada Yanık, ailelerin yanında engellileri desteklemek amacıyla 968,2 milyon TL ödeme yapıldığını ve aylıklarda yaşanan artışlarla birlikte 1.657,86 TL’den 1.797,97 TL’ye çıkarıldığını da açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.