İkinci el fiyatlarında son durum

İkinci el fiyatlarında son durum

Araç piyasasında son zamanlarda vatandaşın konuştuğu en güncel konu, fiyatlar üzerine oluyor.

Sıfır araç üretiminin Covid-19 pandemisinin bir sonucu olarak azalması, ikinci el araba fiyatlarında görülen yükselişler, ÖTV indirimlerinin sonuçları gibi genel konular, araç alımında dikkatlerin üzerine çekildiği unsurlar arasında yerini aldı. Buna göre özellikle de merak edilen konu, ÖTV indirimlerinin ikinci el araba fiyatlarının azalmasına ne ölçüde etkisinin olduğudur? Piyasada konuşulan en güncel ve doğru bilgiler, medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı.

Araç Piyasasına ÖTV İndirimlerinin Etkileri Nelerdir?

Sıfır araç alımını kolaylaştıran en önemli indirim, ÖTV ile sağlanıyor. Vatandaşa bu kolaylıkların sunulmasının yanı sıra, sıfır araç almaya yönlendiren en önemli konular arasında, taşıt kredisi olanaklarının da artırılmasıdır. Ancak sıfır araç üretimlerinde yaşanan azalışlar, yeni araç alacak kişileri hem sıfır araç almada hem de ikinci el araç almada zorluyor. Çünkü ikinci el araç fiyatında fahiş fiyat uygulamaları, sıfır araç fiyatlarında yaşanan artışlarla birlikte gelişen konular arasında yerini aldı. ÖTV indirimleri, sıfır araç almaya yönlendiren bir konu olsa da, ikinci el araçlar için bu durum fazla bir etkilenme göstermedi. İkinci el araç satan internet adreslerinde yapılan değerlendirmelerle birlikte vatandaşın bu konuya olan tepkisi büyüyor. Peki süreç nasıl devam edecek? Araç piyasasında ikinci el araçlar için beklenenler nelerdir?

İkinci El Araç Fiyatları Düşecek Mi?

ÖTV indirimlerinden sonra araç fiyatlarında yaşanan gelişmeler vatandaşı etkiledi. Ancak sıfır araç almak için piyasada yeterli araç olmayınca, yüksek fiyatlarda satışlarla araçların piyasada sunulmaya devam ettiği bildiriliyor. Bu ise vatandaşı zor durumda bırakan konular arasında görülüyor. Ayrıca ÖTV indirimleriyle beklenen diğer gelişme, ikinci el araba fiyatlarında azalmanın görülmesi üzerinedir. Ancak bununla ilgili de yakın zamanda etkin sonuçlar görülemedi. Uzun dönemde sonuçların nasıl olacağı yakından takip ediliyor. Eğer sıfır araç üretimine yönelim artmazsa, piyasanın canlanmayacağı ve fahiş fiyatların da etkisini koruyacağı düşünülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.