İŞKUR 140 bin personel alacak!

İŞKUR 140 bin personel alacak!

İstihdamın kolay yollarından birini tercih edenler, öncelikle İŞKUR’un açık iş ilanlarına odaklanıyor. İŞKUR, vatandaşa farklı iş imkânları yaratmaya devam ediyor.

Buna göre özellikle de meslek liselerini okuyanlar ya da bu liselerden mezun olanların daha hızlı şekilde iş bulmalarında kolaylaştırıcı metotlar var. Açık iş ilanı (https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx) internet adresi üzerinden incelendiğinde birçok iş imkânı farklı alanlara yönelik görülüyor. Peki, iş ilanları kapsamı nelerdir? Personel alımında ön planda yer alan meslekler hangileridir? En doğru ve güncel bilgiler, https://medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı. İşte detaylar...

İŞKUR Açık İş İlanı Kapsamı ve Özellikleri Nelerdir?

İşgücü kaynağı açısından özel iş imkânlarının yaratılması ve arka planda kalan bazı işlerin yetkinliğinin artırılması amacıyla İŞKUR, işe yerleştirme faaliyetlerine devam ediyor. 950 binden fazla işe yerleştirmeyle birlikte 2021 yılında bazı işgücü kaynağına da ihtiyacın fazla olduğu görülüyor. Açık iş ilanları incelendiğinde, özellikle de son yıllarda kamuda çalışmayı düşünen kişilerin sayısında yaşanan artışlar, üniversite mezunu öğrenci sayılarının da artmasının bir sonucu. Ancak bu gibi durumlar, işgücü kaynağında da farklı olanaklara duyulan ihtiyacın artık daha çok olduğunu gösteriyor. Buna göre açık iş ilanı kapsamında neler var?

İŞKUR Personel Alımında Hangi Meslekler Ön Planda Yer Alıyor?

İş ilanlarında özellikle de operatörlere, metal işçilerine, imalatçılara, makinecilere, ambalaj işçilerine, ahşap ve mobilya işlerinde farklı iş imkânlarına yönelik çalışacaklara (örneğin boyama ve vernikleme elemanına), pompacılara, alüminyum iş olanaklarında çalışacaklara ihtiyaç fazla. Ambalajlamada son zamanlarda paketleme işlemleri her ne kadar ekipmanlar ile sağlansa da bu yöndeki işgücü kaynağının fazla olması, reyon görevlilerine, şoför-yük taşıma görevlilerine duyulan ihtiyaç, çalışma olanakları açısından farklı faaliyetlerin ön plana alınmasını gerektiriyor. İş imkânları açısından daha kapsamlı uygulamalar ve olanaklar, insanların bu yönlerde daha çok iş imkânına yönelmesini gerektiriyor. Bu şekilde iş bulabilecek birçok vatandaş da daha kolay iş imkânına sahip olabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.