İŞKUR danışmanlık hizmetleri alımını duyurdu

İŞKUR danışmanlık hizmetleri alımını duyurdu

İŞKUR, istihdam desteği projesini, Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Sığınmacılar ve Türk Vatandaşları için duyurdu. Buna göre proje kapsamında danışmanlar, bireysel danışmanlık görevini yerine getirecekler.

Uygulama desteği açısından bu danışmanlık, iki ayrı danışmanlık hizmetinden oluşuyor. Peki bu danışmanlıklar ve iş kapsamları nelerdir? Danışmanlık hizmeti ve son başvuru tarihi, medyaguncel.com’un derlediği habere göre şöyle...

İSDEP Projesi Uygulama Desteği Bireysel Danışmanlık Hizmetleri Alımı

Bireysel danışmanlık hizmetleri ilanı 20 Eylül 2021 tarihinde duyuruldu. Proje kapsamında iki ayrı danışman alımı yapılacak. Buna göre iletişim danışmanı ve Gaziantep-Yerel Satın Alma ve Sözleşme Yönetimi danışmanı alınacak. İlgi beyanında genel talep, Dünya Bankası işbirliği doğrultusunda hazırlanan proje kapsamında görevlendirilecek uygun kişilerin alımını sağlamak olarak belirtildi.

Ayrıca bu proje, Avrupa Birliği tarafından da finanse edilen bir proje özelliğindedir. Proje, geçici koruma altındaki Suriyelilerin ve Türk vatandaşların istihdam edilebilirliğini pilot illerde artırmayı amaçlamaktadır. Uygun bireysel danışman adaylarını başvuruya davet eden program, İŞKUR, Dış İlişkiler ve Projeler Dairesi Başkanlığı koordinasyonluğuyla yönetiliyor.
İletişim Danışmanı olabilmek için istenen genel nitelikler, (https://media.iskur.gov.tr/48689/isdep-bireysel-iletisim-danismani-is-tanimi.pdf) internet sitesindeki bilgilerden oluşmaktadır.

Yerel Satın Alma ve Sözleşme Yönetimi Danışmanı olabilmek için istenen genel nitelikler ise, (https://media.iskur.gov.tr/48690/isdep-bireysel-yerel-satin-alma-ve-sozlesme-yon-dan-is-tanimi.pdf) internet sitesinde duyuruldu. Peki başvuru süreci nasıl işleyecek?

Başvuru Tarihleri Hakkında Detaylı Bilgi

Başvuru yapacak danışman adaylarının, Temmuz 2016 tarihli IPF Borçluları için Satın Alma Düzenlemelerinin Dünya Bankası’nın çıkar çatışması halindeki politikasının 3.14 numaralı paragrafını incelemeleri gerekiyor.

Bireysel danışman seçiminde yöntem, IC doğrultusunda yapılmaktadır. Bunun için ise Dünya Bankası’nın Danışman

Kılavuzları dikkate alınıyor.

Başvuru sırasında pozisyona yönelik isim ve referans numarası, açık bir şekilde özgeçmişte belirtilecektir. Hazırlanan bu Türkçe özgeçmişlerin ise en geç, 05.10.2021 tarihinde saat 24.00’a kadar (Emniyet Mahallesi Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No: 42, Kat:8, Yenimahalle / Ankara / Türkiye) adresine elden teslim edilmesi ya da ([email protected]) internet adresine mail olarak gönderilmesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.