İŞKUR zabıta memur alım ilanını duyurdu

İŞKUR zabıta memur alım ilanını duyurdu

İŞKUR, işçi ve memur alımlarını şehir şehir güncelliyor.

Son duyurusunu, internet sitesi (https://www.iskur.gov.tr/baglantilar/kamu-memur-alim-ilanlari) üzerinden Ankara Çankaya Belediyesi Zabıta Memuru alımı için yaptı. Adaylar başvuru belgelerini hazırlamaya başladı. Başvurular 13 Eylül ile 17 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacak. Peki, başvurunun genel ve özel şartları nelerdir? Adaylardan istenen belgeler nelerdir? Başvuru hakkında bilgiler için açıklamalar yapıldı...

Zabıta Memuru Alım İlanında İstenen Genel ve Özel Şartlar
Ankara Çankaya Belediyesi Zabıta Memuru için kadrolar belirlendi. Dört ayrı kadro için genel bilgiler,

(https://media.iskur.gov.tr/46677/ankara-cankaya-belediyesi-zabita-memuru-alim-ilani-17-09-2021.pdf) internet sitesinde yayınlandı. KPSS puanı ve türü, zabıta memurluğu için istenen nitelikler, sınıf ve kadro dereceleri gibi detaylı belgeler için genel ve özel şartlar açıklandı. Başvuruda genel şartlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesine bağlıdır:

1. Türk vatandaşı olma,
2. Kamu haklarından mahrum edilmemiş olma,
3. Süreleri geçmiş olsa bile belirli suçlardan kaynaklı mahkûm olmama,
4. Erkekler için askerlikle ilgili isteklerin yerine getirilmesi,
5. Fiziksel ya da zihinsel hastalığı olmama,
6. İlan için diğer şartların karşılanması.

Başvuru için özel şartlar ise, sınavın gerçekleştirileceği tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak, KPSS puanları için istenilenleri karşılayabilmek, kamu kurumlarından disiplinsizlik ya da ahlaki nedenlere yönelik çıkarılmamak, belirli fiziksel özelliklerde olmak (erkekler en az 1.67 metre, kadınlar ise 1.60 metre boyunda olmalı; kilo ise 1 metreden fazla olan kısımdaki kilodan ±10 kg’dan fazla farkta olmamalı), en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Başvuru Değerlendirme Süreci ve Sınava Katılma Hakkı Kazananların Bilmesi Gerekenler

Başvurular (http://www.cankaya.bel.tr/) internet adresi üzerinden yapılacaktır. İstenen belgeler, mesai saatleri içerisinde Şehit Gönenç Caddesi No: 20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binasında İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Sınava girmeye hak kazananların ilanları, 4-15 Ekim 2021 tarihleri arasında duyurulacak.

Detaylı bilgiler, (https://media.iskur.gov.tr/46677/ankara-cankaya-belediyesi-zabita-memuru-alim-ilani-17-09-2021.pdf) internet sitesinde mevcut. Sınav için detaylı bilgiler de yakından takip ediliyor. Sınav değerlendirme ve sonuçlara itiraz süreci de şimdiden aktarılan bilgiler arasında yerini aldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.