İŞKUR'dan spor uzmanı ve antretör alımları

İŞKUR'dan spor uzmanı ve antretör alımları

İŞKUR, Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün, spor uzmanı ve antrenör ilanını, internet sitesi (https://media.iskur.gov.tr/47911/genclik-ve-spor-bakanligi-sozlesmeli-spor-uzmani-ve-antrenor-alim-ilani13-09-2021.pdf) üzerinden açıkladı.

Başvuru şartları, genel ve özel olarak iki ayrı şekilde yayımlandı. Buna göre genel şartlardan ilki, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinin 1. fıkrasının (A) bendinin 4, 5, 6 ve 7. alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımaktır. Diğer genel şartlar ise şöyledir: 18 yaşını tamamlamış olmak; 60 yaşından fazla olmamak; SGK’dan emeklilik aylığı almamak; Tam zamanlı çalışmada engel durumu bulunmamak; Arşiv araştırmaları olumlu sonuçlanmak; İstenen spor dallarına ilişkin görevli olma ya da başarı kazanma gibi birtakım istenilenleri yerine getirmektir. Özel şartlar sadece antrenör başvurusu için geçerli olup şu şekilde sıralanabilir:

Başvuru yapacağı pozisyona uygun şekilde ek-1 sayılı liste kapsamında ifade edilen branşta en az ikinci kademe düzeyinde temel antrenörlük belgesine sahip olunmalıdır; Adayların, başvuruda son gün itibariyle aranan şartları taşıması gerekmektedir; Adaylar bilgilerini kontrol etmeli ve spor bilgi sisteminden gerekli hataları düzeltmelidir. Burada ise spor bilgi sistemi verileri esas alınacağı için özen göstermeleri gerekmektedir.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı Hakkında Genel Bilgiler

Başvuru şartlarında istenen özelliklere sahip adaylar, Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) internet adresi üzerinden işlemlerini yapacaklardır. Başvuru için gerekli bilgiler de aynı şekilde internet adresine yüklenecektir. İnternet adresi üzerinden başvuru yapmayanların talepleri ise dikkate alınmayacaktır. Adayın başvuru bilgileri müracaat sonrasında değiştirilmeyecektir. Başvuru yapacak adayların ise bu özellikleri yerine getirmesi gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.