İŞKUR’un Kurs İmkânlarından nasıl yararlanılır?

İŞKUR’un Kurs İmkânlarından nasıl yararlanılır?

İŞKUR, açık iş ilanlarını oluşturma ve işe yerleştirmenin yanı sıra, iş imkânlarından hızlı bir şekilde yararlanılması amacıyla illere yönelik kurslar da düzenliyor.

İŞKUR’un il bazındaki çalışmalarının takip edilmesi ve kurslarına başvurulması, istihdam açısından garantili işlerin elde edilmesine olanak tanıyor. Diğer bir deyişle İŞKUR, önce eğitim veriyor, sonra ise işgücünden yararlanabilmede istihdam sağlıyor. Peki, İŞKUR’un istihdamda garanti kurslarında yeni gelişmeler nelerdir? En doğru ve güncel bilgiler, https://medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı. İşte detaylar...

İŞKUR’un Kurs İmkânları ve Eğitimlerinin Kapsamı Nelerdir?

İŞKUR, insanların çeşitli kurslarla birlikte hem eğitimlerini almasını sağlıyor hem de istihdamda yer edinmelerine önem veriyor. Bunun için il bazında kurslar, farklı amaçlara yönelik geliştirilmeye çalışılıyor. İstihdamda garantili olması hedefi, en çok hedeflenen konular arasında. Her ay güncellenen kurslarla birlikte eğitimlerin detaylandırılması ve illerde iş imkânlarına daha hızlı şekilde ulaşılması düşünülüyor. Bu nedenle eğitimlerin kapsamı da genişletiliyor. Peki, illerde yeni kurslar ve gelişmeler hakkında detaylı bilgiler nelerdir?

İŞKUR’da İllere Yönelik Kurslarda Gelişmeler Var mı?

İŞKUR’un Eylül ayı içerisinde başlattığı kursların bağlı olduğu iller arasında Zonguldak, Edirne, Gaziantep, İstanbul ve Isparta var. Zonguldak ilinde 25 kişilik işbaşı eğitim sözleşmesi, Eko Tekstil Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi için gerçekleştiriliyor. Konfeksiyon işçisi mesleğinde açılan program kapsamında, 6 aylık eğitim verilecek ve daha sonra kursiyerlerin en az %50’sinin işveren tarafından istihdamı sağlanacak. Diğer bir iş imkânı Edirne’de oluşturuldu. Yine bir tekstil firması için 25 kişilik işbaşı eğitim sözleşmesi yapıldı. 19’u bayandan ve 6’sı erkekten oluşan kursun 15 Mart tarihinde tamamlanması hedefleniyor. Benzer kurslar diğer illerde de var. Özellikle konfeksiyon işçiliğine yönelik eğitimler ön planda. Bu nedenle genel olarak fırsatları yakından takip etmek isteyen kişilerin (https://www.iskur.gov.tr/haberler/illerden-haberler) internet adresi üzerinden detayları incelemeleri önemli.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.