KOSGEB Desteğinden Yararlanmada Şartlar Nelerdir?

KOSGEB Desteğinden Yararlanmada Şartlar Nelerdir?

Ekonomik ve sosyal yönden sağladığı destekle vatandaşın yanında yer alan KOSGEB, önemli desteklerinden birinin kapsamını 15 Eylül 2021 tarihinde ilan etmişti.

İlan metnine yönelik karar sürecine ilişkin başvuruda son tarih, 24 Eylül olarak açıklandı. Bu destek programı, ekonomik pay ve etkinliği artırmak için önemli. Ekonomik gelişmelere uygun ölçüde çalışmaları yapmak, entegrasyonu gerçekleştirmek, ihracat payını artırmak, araştırma-geliştirme ve yenilikçi faaliyetleri desteklemeyi amaçlayan ilanda, genel kapsamda destek kapsamı vurgulandı. KOSGEB desteği, medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı.

KOSGEB Destek Program Kapsamı Nedir?

KOBİ ve girişimcilik açısından hedef kitle için doğrudan ve dolaylı olarak ya da KOSGEB’in alt yapı çalışmalarında ve personel eğitimlerinde, 2021-2023 eğitimlerine yönelik sağlayacakları imkânlar önemli. Farklı faaliyetlerde ihtiyaç duyulan mal ve hizmet alım giderlerini kapsayan programın özelliklerinde detaylı bilgiler sunuldu. Destekleme süresine, maliyetlerdeki karşılama oranına, artı katkılara yönelik KOSGEB, 24 Eylül 17.30’a kadar bu yöndeki kararlar için dönüş bekliyor. Peki, destekleyici kurum şartnamesinde hedeflenenler nelerdir?

KOSGEB Desteğinden Yararlanmada Şartlar Nelerdir?

2021-2023 dönemlerinde yapılacak farklı faaliyetlere yönelik ihtiyaç duyulan mal ve hizmet alımı giderleri, Destekleyici Kurum ile birlikte işbirliklerini ve desteklerini kapsamaktadır. Düzenleyici iş ve işlemlere bağlı olarak KOSGEB, maliyet unsurlarını ve toplam maliyeti açıklamıştır. Buna göre Destekleyici Kurum, harcama kalemlerinde karşılayacağı tutarları belirtmiştir. Bu yönde harcayacağı toplam tahmini maliyet tutarı 2 milyon liradır. Bu destekte, KOBİ’lere ve girişimlere ilişkin fiziki ya/ya da online eğitimlerindeki giderler, her türlü organizasyona ilişkin giderler gibi birtakım değerlendirmeler var. 1 Ekim 2021 ve 31 Aralık 2023 tarihleri arasındaki giderler için gerekli maliyetleri karşılamayla ilgili detaylı bilgiler ise

(https://webdosya.kosgeb.gov.tr/Content/Upload/Dosya/Duyurular/2021/Destekleyici_Şartnamesi_edt1.pdf) internet sitesinde mevcut. 24 Eylül 17.30’a kadar desteğin kapsamı için ise kararlar, [email protected] mail adresine yapılabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.