Taşıt kredilerinde uygun faiz seçenekleri

Taşıt kredilerinde uygun faiz seçenekleri

Bireysel taşıt kredileri son zamanlarda, araç fiyatlarında yükselişlerle birlikte talebin de artış gösterdiği kredi uygulamalarından biri haline geldi. Böylece bankalar, faiz ve vade seçeneklerinde müşterilere avantajlar kazandırmaya devam ediyorlar.

48 aya varan vade ve faiz seçeneklerinden biri, Ziraat Bankası tarafından sunuluyor. Buna göre müşteri ister 0 km ister ikinci el araba alım ihtiyacı amacıyla taşıt kredisi başvurusunda bulunsun, önceliklerden de her daim yararlanma imkânını elde ediyor. İşte detaylar...

Taşıt Kredisinin Genel Özellikleri

Banka tarafından müşterinin kredi kullanması için belirli şartlar ve özellikler var. Bunlar ise şu şekilde sıralanabilir:
1. Taşıt kredisinden kullanma imkânı sadece 0 km ve en fazla 5 yaşındaki araçlar için yapılıyor.
2. 48 aya kadar vade imkânları veriliyor.
3. Minibüs, kamyonet, pick-up tarzı araç alımlarını, finanse etmek amacıyla kullandırma imkânı var. Bu durum, ruhsatında hususi olarak kaydedilmesi kaydıyla gerçekleşiyor.
4. Teminat olarak alınan araç rehni, banka tarafından lehine tesis edilmektedir. Gerekli görülmesi halinde ise ek teminatlar istenebilmektedir.
5. Bireysel kredi sunan müşterilere ise banka, hayat sigortası ve kasko ürünlerini de vermektedir.

Başvuru İşlemleri Nasıl Yapılıyor, Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ziraat Bankası tarafından sunulan taşıt kredisi kolaylıklarında başvuru işlemlerinin gerçekleştirilmesi için kanallar; şubeler, web siteleri, ziraat mobil uygulamaları, ATM’ler, internet şubesi ve çağrı merkezi olmak kaydıyla her taraftan gerçekleştirilebiliyor. Başvuru sırasında istenen belgeler ise şu şekilde sıralanabilir:

1. Başvuru formu doldurulmalıdır.
2. Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi isteniyor. O anda mümkün olmadığı takdirde sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi de yeterlidir.
3. Çalışma durumuna ilişkin gelir belgesi istenmektedir.
4. Serbest Meslek Mensuplarının bağlı çalıştıkları meslek kuruluşlarından üyelik belgesini almaları gerekmektedir.
5. Tüzel kişilikler ortağı olan kişilerden ise ortak olduğu şirketten ana sözleşme yayımlanan ticaret sicil gazetesi ya da gazeteleri fotokopisi istenmektedir.
6. Şubeden yapılan başvurularda istenebilecek başka belgeler de olabilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.