Trafik cezası olanlara müjde

Trafik cezası olanlara müjde

Yapılandırma süreci takip ediyor. Buna göre yapılandırma içerisinde vatandaşların yakından takip ettiği konular detaylandırılıyor.

Özellikle de bir araca sahip olan kişi sayısında yaşanan artışlar, MTV ve trafik para cezası borçlarında da yer alabiliyor. Bu borçlardan kurtulmak isteyen vatandaşa imkân artırılıyor. Yapılandırmanın son tarihi 30 Eylül 2021. MTV ve trafik para cezası ödemelerine ilişkin en doğru ve güncel bilgiler ise https://medyaguncel.com tarafından hazırlandı. İşte detaylar...

MTV ve Trafik Para Cezasının Sorgulanması İşlemleri Nasıl Yapılır?

Bankalardan ödeme işlemlerinden önce sorgulamanın yapılması önemli. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın (https://ivd.gib.gov.tr/tvd_side/main.jsp?token=d1078f5e3dc646b78d5d4e5842f21e97feb48d366bc7617458b6679dec12675154a01fccc42292bb04d926bc259dbc75e39dd8e202535fd70a7098396c74a6f7) internet adresi üzerinden MTV ve trafik para cezasının olup olmadığı sorgulanabilir. Sorgulama sırasında dikkat etmeniz gereken konu, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasından ya da vergi kimliği numaralarından birinin girilerek, plakanın bitişik şekilde yazılmasıdır. Ayrıca özel plakaların da girilmesi sırasında kişi ya da şirket isminin yazılarak plakaya ait bilgilerin görülebileceği alan var. Peki ödeme işlemleri nasıl gerçekleştirilir?

MTV ve Trafik Para Cezasını Yapılandırma ve Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Borcun ödenmesi için anlaşmalı bankalardan işlemler, 02.00-23.45 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Aynı şekilde geçmiş yıllara ait borçlar da yine bu bankalar aracılığıyla ödeniyor. Plakaya ait olan tecil dosya numarasıyla birlikte ödeme, “Hızlı Ödeme” ve daha sonra “Ödeme Numarası ile Yapılandırma Ödemeleri” kısmından yapılabilir. Tecil taksit ödemesi işlemleri ise “Hızlı Ödeme” ve sonra da “Belge Numarası ile Ödeme” bölümünden gerçekleştirilir. Buna ek olarak bir diğer ödeme metodu, İnteraktif Vergi Dairesi internet sitesi üzerinden giriş yapılarak sağlanır.

E-Devlet şifresi ile giriş ya da kayıt olarak ödeme işlemlerinin yapılabileceği, “Ödeme ve Borç İşlemleri” sayfasına tıklanarak detaylara bakılabiliyor. Bu şekilde de ödeme işlemleri yapılabilir. Peşin ödeme imkânı halinde kazançlı çıkacağınız yapılandırma vaktini kaçırmayın!

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.