Trafik Sigortası Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafik Sigortası Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Trafik sigortası, trafiğe çıkan her araç için kesinlikle yaptırılması gereken bir sigortadır. Trafik sigortası ile birlikte 3. kişilere ve taşıtlara verilebilecek zararlar teminat altında tutulur.

Trafik sigortasının kapsamı ve teminatı ise Hazine ve Maliye Bakanlığı kapsamınca belirlenir. Buna göre zorunlu trafik sigortası teminatları ve trafik sigortası yenileme işlemleri nasıl yapılır? Trafik sigortasının Eylül 2021 ayı itibariyle tavan fiyatları ne kadardır? En doğru ve güncel bilgiler medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı. İşte genel detaylar...

Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir? Tavan Fiyatları Eylül 2021 Ayı İtibariyle Ne Kadardır?

Trafik sigortası kapsamında teminat altına alınan işlemler, iki ayrı grup altında değerlendirilir. Bunlar ise ana ve ek gruplardır. Ana teminatların her poliçede yer aldığı ve kapsamı ise maddi zararların, sağlık giderlerinin, sürekli sakatlık halinin ve ölüm teminatının yapılması şeklinde gruplandırılmıştır. Ek grupların teminatında ise risk grubunun kullanım çeşidi belirlenir. Bu teminatlar içerisinde ise asistan teminatı, sigara yanığı, mini onarım hizmetleri ve hukuksal açıdan koruma teminatları yer alır. Eylül 2021 ayı itibariyle fiyatlara yönelik detaylarda ise araç başına kaza kapsamında sigortanın karşılayabileceği en yüksek tutarın 43 bin TL, kaza başına ise bu değerin 86 bin TL olduğu belirtilebilir. Bu konuyla ilgili detaylı bilgiler, (https://www.hesapkurdu.com/trafik-sigortasi) internet sitesi üzerinden de incelenebilir.

Trafik Sigortası Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Aracın trafiğe çıkabilmesi için trafik sigortası gerekmektedir. Ancak burada yıllık olarak yapılan poliçelerin de takip edilmesi önemlidir. Yıllık poliçe bitim tarihinden önce teminat ve limit bilgisi detaylı incelenirse müşteri için daha uygun olacaktır. Buna göre trafik sigortasının yenilenme döneminde sigorta şirketlerinin detaylı incelenmesi, en uygun teklifleri sunan sigorta şirketlerinin seçilmesiyle birlikte gerçekleştirilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.