Tüketici kredisi nasıl alınır?

Tüketici kredisi nasıl alınır?

Bireysel ihtiyaçlarını daha hızlı şekilde karşılamak isteyen vatandaşlar, bankalardan kredi alım imkânlarını araştırmaya devam ediyor. Bankalar, gerekli imkânları karşılamak amacıyla vadelerini ve kredi düzeylerini artırıyor.

Müşterinin belirleyeceği uygun seçime göre 50.000 TL’ye varan kredi imkânlarını ya da daha fazla değerdeki kredi çeşitlerini sunmaya devam ediyorlar. Bu kapsamda bankaların kredi olanakları ile birlikte her türlü ihtiyacın da karşılanabileceği imkânlar var. Bu imkânları sağlayan bankalardan biri de Ziraat Bankası. Bankanın tüketici kredisinin özellikleri ve kapsamı ise, medyaguncel.com’un derlediği habere göre şöyle...

Tüketici Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

Bireysel ihtiyaçların finansman kaynağı olarak tüketici kredisi, 36 aya varan vade imkânına sahiptir. Tüketici kredisi kapsamında sunulan özellikler genel olarak ise şu şekilde sıralanmıştır:

1. Esnek bir ödeme imkânı ve niteliği vardır.
2. 50.000 TL’ye kadar olan krediler için 36 aya kadar vade imkânı yakalanıyor. Ayrıca 50.001 TL üzerindeki kredi imkânları için de 24 aya kadar vade sunuluyor.
3. Kredi işlemleri için şahsi ya/ya da maddi teminatlar alınmaktadır.
4. Banka, Hayat Sigortası ürününü, bireysel kullanan müşterileri için ayrıca sunabiliyor.

Tüketici Kredisinde Ürün Paketi ve Kapsamı Nelerdir?

Tüketici kredilerinde paketler, farklı olanaklar ve seçimler ile birçok müşteri için uygunluğu artırılan imkânlardan oluşmakta. Buna göre ürün paketinde gruplandırmalar var. Tüketici Ürün Paketi, 1-50.000 TL kredi olabilmekle birlikte, 50.001 TL ve üzeri de olabilmektedir. Aynı şekilde Tüketici Kredisi ve Emeklinin Artısı Tüketici Kredisi de tüketici ürün paketi imkânlarını sunmaktadır. Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi imkânı ise sadece 50.001 TL ve üzeri değerde olabilmektedir. Buna göre müşterilerin ihtiyaçlarına uygun kredi seçimleriyle birlikte hazırlayacakları gerekli belgeler, kredi imkânından yararlanmak için bankaya başvuruyu gerektiriyor.

Detaylı bilgiler ise (https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/krediler/genel-ihtiyaclar/tuketici-kredisi) internet sitesinde mevcut.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.