Faik Öztrak: Erdoğan'ın "Vergilerdeki Büyük Vurgunu"  iddiası

Faik Öztrak: Erdoğan'ın "Vergilerdeki Büyük Vurgunu" iddiası

CHP Milletvekili Faik Öztrak, orman yangınları ve sel felaketi sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kontrolünde gerçekleştirilen İban açıklama ve yardım toplama talebini eleştirdi.

Öztrak, yaşanan olayların vergiler ile karşılanabilecekken halktan yardım istemenin ayıbını canlı yayında hükümetin yüzüne çarptı.
“İban numarası atanlar daha birkaç gün önce Somali’ye 30 milyon dolar hibe ediyorlardı. Milletimizde şimdi soruyor bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Hükümetler yardım toplamaz hükümetler vergi toplar. Onu da Erdoğan hükümeti zaten bol bol topluyor. 20 yılda 2 trilyon 311 milyar dolar vergi topladılar. İç borç, dış borç, özelleştirmeler derken 2 buçuk trilyon dolar harcadılar.

Kendilerinden önce 79 yılda kullanılan kaynağın neredeyse 4 katını 19 yılda kullandılar. Ama her felakette iban numarası atmaya devam ediyorlar.

“Konu para olunca benden başka kimse para toplayamaz diyorlar. Hadi toplandı bu paralar yerine ulaşıyor mu? Bunu bilmiyoruz. Bırak Yardımı toplanan vergiler nerede onu bile bilmiyoruz.

1990’daki depremlerle birlikte hayatımıza giren Özel İletişim Vergisi hayatımıza geçici olarak girdi biliyorsunuz. Fakat bu vergiyi Erdoğan kalıcı hale getirdi. 2003’ten bu yana da milletten 35 milyar 544 milyon dolar ÖTV toplandı. Kaç defa sorduk bu vergiler nereye gitti diye ama cevap yok.

PARALAR TOPLANDI AMA HALK HALA MAĞDUR

15 Temmuz’da yine iban atıp milletten 309 milyon lira para topladılar. Ülkemizde 15 Temmuz parkı, bahçesi, okulu var evet ama bu paralar nerede onlar yok. Aylarca bu konuyu genel başkanımız gündemde tuttu ve aldığımız itiraf şu; paralar hazineye aktarıldı.

BEŞİKTAŞ’TAKİ SALDIRIDA TOPLANAN PARALAR NEREDE?

Beşiktaş’taki terör saldırısının ardından toplanan 52 milyon lirada saldırıda hayatını kaybedenler ailelerine ulaşmadı. Bunların yardım konusunda sicilleri bozuk! Millet bunlara güvenmiyor.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.