Kenan Doğulu İsyan Etti: Siyasi Baskılar ve Yasaklar Bizi Yıldırdı!

Kenan Doğulu İsyan Etti: Siyasi Baskılar ve Yasaklar Bizi Yıldırdı!

Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu’dan sert çıkış: “Yasaklar siyasi baskılar birçok kişiyi mahvetti!”

Ünlü şarkıcı Kenan Doğulu’dan sert çıkış: “Yasaklar siyasi baskılar birçok kişiyi mahvetti!”

Ünlü popçu Kenan Doğulu, sanatçıların söylediği sözleri düşünüp tartıp konuştuğu bir dünyada asla özgür ve özgün kalamadıklarını açıkladı ve şu sözleri güne damga vurdu: "Yasaklar, siyasi baskı herkesi darmaduman etti".

Pop müzik sanatçısı Kenan Doğulu, günümüzde müzikte yaşanan en büyük problemin mahalle baskısı olduğunu dile getirdi. Doğulu, “Kim ne der, bu söz kimi üzer, acaba şimdi kimi kızdırırız diye düşünmek bizi kısıtlıyor. Özgürlüğümüzü kaybediyoruz. Konserler azaldığından köreliyoruz. Eskisi gibi sohbetler, dertleşmeler, fikir alış verişleri azaldı. Bu durum da maalesef, orijinal fikirleri ve ilhamımızı sekteye uğrattı. Sanatçılar otosansür bakısı altında kaldı. Bu da herkesi tedirgin ediyor” dedi.

kenan-dogulu-siyasi-baski.jpg

90’lar popunda Tarkan’la ortak yönleri olduğunu itiraf eden Kenan Doğulu, “Neşemiz o yıllarda henüz çalınmamıştı ve hala her şey güzeldi. Sanatçılar birbirine yardıma koşardı. Tarkan da ben de titizdik, Hâlâ da öyleyiz şükür. Dinleyicimizden alkışımızı aldık alıyoruz da” dedi.

Doğulu, son döneme ayak uydurduğunu itiraf etti ve arkadaşlarıyla beraber Metaverse ve NFT gibi konularda da fikirler ürettiklerini açıkladı. Hayal kurmanın bedava olduğunu, sürekli beyin fırtınası yaptıklarını, sadece para kazanmanın değil, iyi fikirlerle ilham vermenin de peşinde olduklarını açıkladı.

Ünlü şarkıcı sanat sektörünün pandemiden sonra en kolay gözden çıkarılan meslek gruplarından biri olduğundan yakındı. Kenan Doğulu, “Eğlence sektörü o kadar büyük ki. Sayısız kişi bu işten ekmek yiyor. Bu bir sürü insan için uzun süredir sanki hayat durdu. Devamlı yeni kısıtlamalar getiriliyor, ekonomileri kötü etkileniyor. Bu konuda biraz daha anlayışlı ve planlı ilerlemek lazım diye düşünüyorum. Yaptıkları iş eğlence diye mi ilk gözden çıkarılan bu meslekler oluyor?”

Doğulu bu sözlerinin üzerine Türkiye'de müziğin ve sanatın fazlasıyla baskı ile karşılaştığını söyledi. Başarılı sanatçı, “Bu dönemde ne yazık ki sanatçılar kendini özgür hissetmiyor. İfade özgürlüğü yeniden kazanılıp hayaller kurmaya izin verildiğinde çok şey değişecek" şeklinde konuştu.

“Son dönemlerde gelen yasaklar, pandemi koşulları, siyasi baskı ve ekonomik kriz herkesi darmaduman etti. Fakat bir yerden sonra hayat normale dönünce İstanbul gece hayatı da kaldığı yerden tekrar dünyanın gözdesi haline gelecek umarız" diyen Doğulu, İstanbul’un kültür sanat trendlerinin çok değiştiğinden de yakındı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.