İphone 7 Arabaya Nasıl Bağlanır?

İphone 7 Arabaya Nasıl Bağlanır?

Öncelikle araba yaşamımızda olmazsa olmaz durumuna gelmiştir. Gelişen teknoloji nedeniyle eskisi gibi arabalarda kaset CD kullanımı azalmış ve artık insanlar telefonlarını arabaya bağlamaya başlamışlardır.

Ve arabada müzik dinlemenin video izlemenin kolay bir yolu arabaya telefon bağlamak olmuştur.

İphone 7 Arabaya Bağlamanın Yolları Nelerdir!

- Ara kablo ile bağlanabilir.
- Bluetooth yolu ile bağlanabilir.
- Anydesk ile bağlanabilir.

Ara Kablo İle Bağlama

Ara kablonun bi ucu iPhone telefona diğer ucu arabaya takılır ve iPhone 7 arabaya bağlanmış olur. Ara kabloyu telefon satan dükkanlarda, alışveriş merkezlerinde, marketlerde bulabilirsiniz. Fiyat aralığı ise 20 ile 100 TL arasında olabilir.

Bluetooth Yolu İle Bağlama

Bluetooth her telefonda bulunan bi özellik değildir ama bizim konumuz iPhone 7 telefon üstüne olduğu için Bluetooth yolu ile arabaya telefon bağlama yolunu anlatabilir. Bluetooth bütün iPhone telefon serilerinde bulunan bi özelliktir. Ama asıl sorunumuz arabanızda Bluetooth özelliği var mı? Eğer arabanızda Bluetooth özelliği yoksa bu yol ile iPhone 7 telefonunuzu arabaya bağlamanız mümkün olmayacaktır. Genelde televizyon ekran olan arabalarda Bluetooth özelliği yaygın görülür. Bluetooth ile telefonu arabaya bağlamanın yolu çok basittir.

Arabanızda Bluetooth uygulamasını açacaksınız. Sonra telefonunuzun Bluetooth uygulamasını açacaksınız. Arabadaki Bluetooth uygulamanızın bi ismi vardır ve telefonunuzdan arabanızın Bluetooth ismini bulup üstüne tıklamanız gerekir. Bluetooth uzaktan bağlanma aracı olduğu için başka bir şey yapmanıza gerek kalmayacaktır. Telefonunuz kendi kendine arabanıza bağlanmış olacaktır. Bağlanma sonucu telefonunuza gelen aramaları araba hoparlör eşliği ile duyabilirsiniz. Arabanızda telefonunuzdaki müzikleri dinleyebilirsiniz. Telefonunuzdan film, dizi, haber vb. şeyler açıp izleyebilirsiniz.

Anydesk İle Bağlama

Anydesk uygulamasını birçoğunuz yeni duyuyor olabilirsiniz ama çok kaliteli ve çok güzel bir uygulama. Öncelikle size Anydesk uygulamasını tanıtayım. Anydesk bir cihazın diğer cihaza uzaktan bağlanabilmesi için tasarlanan bir uygulamadır. Bu uzaklık sınırı yoktur. Şehirlerarası bile olsa yine Anydesk uygulaması ile bir cihazdan diğer cihaza bağlanabilirsiniz. Anydesk uygulamasını kullanabilmeniz için uygulama hem telefonunuzda hem arabanızda yüklü olmak zorundadır. iPhone 7 telefonu arabaya bağlamak için telefonunuzdan ve arabanızdan Anydesk uygulamasını açmanız gerekir.

Telefonu arabaya bağlamak için telefonunuzda ekranda gözüken Anydesk kodunu arabanızda ki bağlanma adresi kısmına yazmanız gerekir. Sonra telefonunuza onaylamak için bildirim gelir ve siz bu bildirimi kabul ederseniz telefonunuz arabanıza bağlanmış olur. Bağlanma sonrası telefonunuzda ne yaparsanız araba ekranınızda da o işlem yapılır. Bu tam tersi bağlanma da olabilir. Hem arabayı telefona bağlayabilirsiniz hem de telefonu arabaya bağlayabilirsiniz. Bağlantıyı kesmek için Anydesk uygulamanızın ana sayfasında bulunan bağlı cihazlar ile bağlantıyı kes butonuna basarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha birçok bağlanma yöntemi olabilir ama en yaygın bağlanma yöntemleri bunlardır. Bunları bağlanma yöntemlerini kullanarak hiçbir sorun yaşamadan iPhone 7 telefonunuzu arabaya bağlamış olursunuz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.