Pubg Sohbet Nasıl Silinir?

Pubg Sohbet Nasıl Silinir?

PUBG, dünya çapında kullanıcıları olan popüler bir oyundur. İlk olarak Çin’de kullanışa çıkan PUBG, bugün Android ve IOS platformları aracılığıyla tüm dünyada oynanmaktadır.

Bluehole tarafından geliştirilen PUBG: Battlegrounds ya da bilinen adıyla PUBG, dijital oyun pazarına adını altın harflerle yazdıran çok oyunculu bir video oyun uygulamasıdır. En fazla 100 oyuncu olmak şartıyla oyuncular rotası belirlenmiş bir uçağın içinde oyuna ilk adımını atarlar. Oyuncular oyuna isterlerse tek başına, isterlerse iki veya dört kişilik takımlar halinde ya da isterlerse dört kişilik takımlara karşı tek başına oynayabilirler. Eğer tek başına bir gruba dahil olarak oynamak isterlerse rastgele farklı oyunculardan oluşan bir takıma katılırlar. Her halükarda oyunu kazanmak için ya en sona kalan oyuncu ya da en sona kalan takım olmak gerekir. Oluşturulan bir takım içerişindeki bütün oyuncular ölmeden o takım kesinlikle dağılmaz.

PUBG oyunu tam süresi aşağı yukarı otuz dakika sürer. Oyunda kalan her oyuncu, oyun içerisindeki performansa göre (hayatta kaldıkları süre, öldürdükleri oyuncu sayısı, oyunculara verdikleri hasar) ödüllendirilirler. Oyun içerisindeki bu ödüllendirme şekli, yalnızca oyunu kazanan oyuncuları değil bütün oyuncuları kapsar.

PUBG oyununun oynanış şekline geldiğimizde ise oyuncular paraşütleriyle istedikleri anda uçaktan atlarlar ve adanın bir bölümüne inerek oyuna başlarlar. PUBG oyuncularının temel amacı, farklı yerlerde bulunan silahları elde ederek diğer oyuncuları saf dışı bırakıp ölmeden en sona kalmaktır.

Oyun başladığında ada haritasında güvenli alan mesafesi oldukça fazla iken oyun ilerledikçe bu alan gitgide küçülür ve böylece hayatta kalan oyuncular küçük bir alanda yoğunlaşmaya başlar. Alan daraldıkça birbirleriyle kıyasıya mücadele içine giren oyuncular içinde en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır.

PUBG oyununda takım halinde yarışan oyuncular birbirleriyle sohbet ederek oyunu yönlendirebilmekte ve oyunu kazanmak için mücadele etmektedirler. PUBG uygulaması içinde yapılan sohbet geçmişini silmek gerekebilir. Konu ile ilgili bu yazıda PUBG oyunu içerisindeki bu sohbet mesajlarının nasıl silineceğini açıklayacağız.

PUBG Mobile Sohbet Mesajları Nasıl Silinir?

PUBG oyuncuları oyun içindeki sohbet mesajlarının kalmasını istemeyebilir.
Aslında hiç bir programa gerek kalmadan sohbet mesajları PUBG'nin kendisi tarafından bir süre sonra silinmektedir. Bu silme süresi sadece bir gün geçtikten sonra olmaktadır. Bu durum mesaj silme zahmetini ortadan kaldırdığı için bazı oyuncular tarafından gayet kullanışlı bulunmaktadır. Fakat bazı oyuncular sohbet geçmişlerinin kalmasını ve kaldıkları yerden sohbete devam istedikleri için bu durumdan pek hoşnut olmamaktadır.

PUBG’nin Sohbet Mesajlarının Kendiliğinden Silinmesi

PUBG’nin sohbet mesajlarının kendiliğinden silinmesi bazı oyuncular tarafından normal karşılansa da bazı oyuncular bu özelliği saçma bulmaktadır. Her ne kadar bu özellik kimi PUBG oyuncuları tarafından saçma bulunsa da PUBG yöneticilerinin bu özelliği oyunla ilgili olmayan mesajların önüne geçebilmek için getirdiği tahmin edilmektedir.

Sesli sohbet özelliği bulunan PUBG oyununun oyun içerisinde tanışan oyuncular tarafından farklı boyutlara taşınmaması istenmekte ve bu doğrultuda da bu özelliğin sadece boş zamanlarda takım arkadaşı olmak için kullanılmasını istemektedirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.