Samsung Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Samsung Nasıl Hızlı Şarj Edilir?

Telefon kapatıldığında, güç tüketmediğinden, telefon açıldığında olduğundan daha hızlı şarj olur. Bu sayede telefonunuzu daha kısa sürede şarj edecek ve zamandan tasarruf edeceksiniz.

Telefonu uçak moduna almak aynı zamanda telefonun daha hızlı şarj olmasını sağlar. Çünkü telefon şebeke sinyalini kullanırken daha fazla güç tüketir. Telefonunuzun şarj süresini uzatacak ve zamandan tasarruf sağlayacaktır. Telefonunuzu uçak moduna aldığınızda veya kapattığınızda, telefonunuz normalden daha hızlı şarj olur.

Akıllı Telefonu Şarj Sırasında Kullanmayın

Akıllı telefon kullanımı enerji talebini artırır, dolayısıyla şarj süresini orantılı olarak uzatır. Uçak modunu kullanmayı veya bağlantıları kapatmayı sevmiyorsanız bile akıllı telefonunuzu kullanmaktan kaçınmalısınız.

Şarj Modunu Etkinleştirin

Bir Android cihazınız varsa, telefonunuzda şarj modunu etkinleştirin. Bu seçenek, Android cihazların en son sürümlerinde mevcuttur. Bu yöntem aynı zamanda telefonunuzu daha hızlı şarj etmenizi de sağlayacaktır.

Telefonu Bir Prizden Şarj Edin

Telefonunuzu bir bilgisayardan, arabadan veya başka bir cihazdan USB kablosuyla şarj ederseniz, telefonun şarj olması daha uzun sürer. Bu nedenle, prize takarak şarj olan telefonunuz diğer durumlarda olduğundan daha hızlı şarj olacaktır.

Kablolu Şarj Cihazı Kullanın

Son zamanlarda kablosuz şarjın yaygınlaşması ve şarj teknolojisinde, kısa veya uzun kablolu şarjların kalkması telefon kullanıcılarına rahatlık getirdi. Ancak bir kablonun olmaması, telefonun şarj edilmesinin daha uzun süreceği anlamına gelir. Telefonu kablo ile şarj etmek, kablosuz şarja göre daha hızlı şarj sağlar.

- "Hızlı kablolu şarj teknoloji " ve "Hızlı kablosuz şarj", bu işlevi destekleyen şarj cihazları, kablolar ve aksesuarlar gerektirir.

- Kablosuz şarj yalnızca belirli Samsung Galaxy modellerinde desteklenir ve kablosuz şarj cihazı ayrıca satılır.

- Hızlı kablosuz şarj özelliği sadece bir kaç tane Samsung Galaxy modellerinde bulunmaktadır.

- İlk kablosuz şarjdan sonra hızlı kablosuz şarj işlevi görüntülenecektir.

- Ayarlar> Gelişmiş İşlevler> Aksesuarlar> Hızlı Kablosuz Şarj

Orijinal Kabloyla Şarj Edin

Telefonunuzu orijinal veya kaliteli bir kabloyla şarj edin. Düşük kaliteli kablolar, telefonunuzu şarj ederken gücü değiştirirken sorunlara neden olabilir. Telefonunuzu kalitesiz bir kablo ile şarj etmek zamanınızı boşa harcar ve telefonunuza zarar verir. Bu nedenle zamandan tasarruf etmek ve telefonunuza zarar vermek istemiyorsanız orijinal veya kaliteli kablo kullanın.

Hızlı Şarj Adaptörünü Kullanın

Son yıllarda tanıtılan bir telefon modeliniz varsa akıllı telefonunuz 15W veya 18W hızlı şarjı destekleyebilir. Bu noktada kullandığınız akıllı telefonun maksimum güç alabildiğinden emin olun. Yapmanız gereken ilk şey, akıllı telefonunuzu ne kadar W desteklediğini bulmak. Bu nedenle, bu akımı destekleyen bir şarj adaptörü kullandığınızdan emin olun.

Kullanmakta olduğunuz adaptör üzerinde V ve A gibi iki farklı değer göreceksiniz. Bunlar Voltaj ve Amper olarak isimlendirilen enerji değerleridir. Dönüştürücü üzerinde 5V 2A değerleri görüyorsanız 10W akım sağlayabiliyor demektir. Diğer değerler için sonuç almak için bu iki değeri çarpmanız yeterlidir.

Dolayısıyla, 18W'lık bir akıllı telefonda 10W'lık bir adaptör kullanmak, alabileceğiniz maksimum akımı alamadığınız anlamına gelir. Bu durumda adaptörünüz akıllı telefonunuzun kullanabileceği akımı sağlamıyorsa yeni bir adaptör almayı düşünebilirsiniz.

Ultra hızlı şarj teknolojisi: kablolu bir ultra hızlı şarj cihazı kullanıyorsanız bu modu etkinleştirin.

Hızlı kablosuz şarj teknolojisi: Hızlı kablosuz şarj yuvası kullanıyorsanız bu modu etkinleştirin.

Power Bank Kullanabilirsiniz

Seyahat halindeyseniz veya herhangi bir nedenle telefonunuzu şarj etmeniz gerekiyorsa, Power Bank size çok yardımcı olacaktır. Powerbank alırken güçlü ve kaliteli bir powerbank almanızı tavsiye ederiz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.