Buzdolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Buzdolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Buzdolabı seçerken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta boyutlarıdır. Alacağınız buzdolabının ölçüleri, buzdolabı için ayırdığınız alana kesinlikle uymalıdır.

Bunun için öncelikle buzdolabının ve daha sonra koyacağınız yerin ölçüsünü almanız gerekir. Peki buzdolabı ölçüsü nasıl alınır? İşte buzdolabı ölçüsü alma yöntemi…
Buzdolabı bir evin en olmazsa olmaz aletlerinden biridir. Ancak buzdolabı alırken oldukça seçici olunmalı ve pek çok detaya dikkat edilmesi gerekir. Özellikle buzdolabı ölçülerine çoğu kişi dikkat etmese de aslında alındıktan sonra en çok karşılaşılan problemler arasında yer alır. Özellikle firmalara sorulduğunda, buzdolabının iade edilmesinin ilk sebebi, alınan buzdolabının ölçüsünün konacağı yere uymamasıdır. Bu nedenle buzdolabı alırken ilk dikkat edilmesi gereken nokta ölçüsüdür. Peki buzdolabı ölçüsü nasıl alınır? Buzdolabı ölçüsü almak aslında oldukça basit bir işlemdir. Bu haberimizde sizler için evde buzdolabı ölçüsü alma yöntemini yazdık.

Buzdolabı Ölçüsü Nasıl Alınır?

Buzdolabı ölçüsü almak için sizler için yazdığımız adımları izleyebilirsiniz;

Zeminin genişliğini, yüksekliğini ve derinliğini ölçün. Birçok kişi bu noktada ölçümün bittiğini düşünür ve alışverişe başlar. Ancak bu sayıları not etmeniz ve bir sonraki adıma geçmeniz gerekir.

Buzdolabının arkasındaki duvar ile pencere pervazı veya mutfak adası tezgahı gibi en yakın engel arasındaki mesafeyi ölçün. Bu size buzdolabı kapağını tam olarak açmak için ne kadar alan gerektiği konusunda bir fikir verir.

Yeni bir buzdolabı alıyorsanız, değiştirmeden önce zemini değiştirmeyi düşünün. Örneğin, bir karo zemini ahşap bir zeminle değiştiriyorsanız, yeni zemin ile üst mutfak dolapları/rafları arasındaki mesafeyi ölçmeniz gerekir, böylece buzdolabı yüksekte yerine oturacaktır.

Şimdi alışverişe başlayabilirsiniz. Mağazaya gittiğinizde, ölçülerini yazdığınız kağıdı ve mezuranızı alın. Mutfağınıza uygun birkaç model seçin ve bu modellerin özelliklerini notlarınızla karşılaştırın. Dar alan, buzdolabı fanının havalandırılmasına elverişli değildir. Kullanıcı el kitabı, buzdolabının düzgün çalışması için ne kadar alana ihtiyacı olduğunu belirtir.

Buzdolabının arkasının nasıl düzenlendiğini görün. Herhangi bir çıkıntı varsa, bunları ölçümlerinize ekleyin. Buzdolabını yerleştirmek için gereken mesafeyi unutmayınız.

Derinlik ölçümüne buzdolabı kapı kolunu ekleyin. Evinizin camlarına vuran işe yaramaz bir kulp istemezsiniz! Elinizde rahat hissettiren bir sap seçmeye çalışın.

Buzdolabınız mutfağa sığmalı ve yaşam tarzınıza uygun olmalıdır. İstediğiniz buzdolabının iç genişliğini ölçerek saklama ihtiyaçlarınızı karşılayabildiğinden emin olun.

Mağazada satın aldığınız boyutları mutfağınızla karşılaştırın. Kapı açıldığında bir şeye çarpıyor mu? Buzdolabınız kapı eşiğinizle aynı genişlikte ve başka bir odadan görülebiliyor mu? İhtiyaçlarınıza ve bütçenize uyuyorsa, mutfak tezgahındaki derinlere gidin.

Kapının genişliğini ölçmek için bir mezura kullanın. Buzdolabının sebzelik kısmını rahatça kullanabilmeniz için kapı herhangi bir engele çarpmadan serbestçe hareket etmelidir.

Buzdolabını koyacağınız yerin etrafındaki mutfak dolaplarına bir göz atın. Buzdolabınız mutfakta önceden var olan bu detayları tamamlıyor mu? Ayrıca filtreyi değiştirirken konumunun ne kadar uygun olduğunu da göz önünde bulundurun. Birkaç farklı seçenek arasında kalırsanız, en kullanışlı olanı seçin. Buzdolabı isteklerinize uygun mu? Bu detayı kesinlikle dikkate almalısınız. Görünüm ve rahatlık açısından istediğinize en yakın olanı seçmelisiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.