Kestane Buzlukta Nasıl Saklanır? Kestane Buzlukta Bozulur Mu?

Kestane Buzlukta Nasıl Saklanır? Kestane Buzlukta Bozulur Mu?

Kestane mevsiminin yaklaşmasıyla heyecanla beklenen akşam atıştırmalıklarındandır.

Kestaneyi sadece tek başına değil tariflerinde de kullanmak isteyenler kestane nasıl saklanır ve benzeri soruları merak etmektedir. Peki, kestane buzlukta nasıl saklanır? Kestane nasıl saklanır? Çiğ kestane buzluğa konur mu? İşte merak edilenler…

Kestane kış aylarının gelmesiyle hem kokusuyla hem de lezzetiyle çoğu kişinin sevdiği bir besindir. Kestane fırında, sobada, mangalda ve tavada birçok yerde pişirilmektedir. Tek başına bu şekilde tüketilirken kestane ile çorba, pilav, pasta ve salata gibi lezzetli tariflerde ortaya çıkarmak mümkündür.

Tabi bu tarifleri istenilen şekilde hazırlayabilmeniz için kestaneyi doğru ve taze bir şekilde saklamanız en doğrusu olacaktır. Kestane nasıl saklanır ve kestane buzlukta nasıl saklanır sorusu ise bu durum sonucunda oldukça merak edilmektedir.

Kestane Nasıl Saklanır?

Kestane tazeliğini koruması amacıyla ve ihtiyacımız olan zamanlarda çıkarabilmek için kolayca saklanabilmektedir. Çoğu kişi kestaneye istediği zaman ulaşabilmek için veya çeşitli tariflerinde kullanabilmek için taze bir şekilde saklamak ister. Kestane buzlukta nasıl saklanır ve kestane nasıl saklanır soruları da bu sebeple sorulmaktadır.

Kestane saklama yöntemleri aslında herkes tarafından tahmin edilmektedir. Fakat çoğu kişi çiğ kestane buzluğa konur mu ve pişmiş kestane buzluğa konur mu gibi sorularla kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Pişmiş kestane nasıl saklanır ve çiğ kestane nasıl saklanır soruları arasında büyük farklar bulunmamaktadır.

Öncelikle kestaneleri kuru bir kabın içine koyarak derin dondurucuda 1 aya kadar saklanabilmektedir. Kestaneleri buzdolabına koymak isteyenler için de kuru poşetlerin üzerine ufak delikler açılarak buzdolabında saklamak mümkündür. Bu şekilde de kestaneler iki haftaya kadar dayanabilmektedir.

Ayrıca kestanelerin oda sıcaklığında 1 hata kadar durabileceğini bilmek sizin açınızdan oldukça faydalı olacaktır. Böylece çiğ kestane nasıl saklanır sorusunun cevabını vermiş olduk. Peki, pişmiş kestane nasıl saklanır? Diğerinden çok bir farkı bulunmamasına rağmen pişmiş kestaneleri porsiyonlara ayırarak alüminyum folyoya sarmamız gerekmektedir.Ardından bu şekilde buzdolabı poşetlerine koyarak buzluğa yerleştirmemiz gerekmektedir. Poşetinizin üzerine günün tarihini ekleyerek o günden itibaren 2 aya kadar saklamanız mümkün olacaktır.

Kestane Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Çoğu besin gibi kestanenin de bir raf ömrü bulunmaktadır. Kestane nasıl saklanır sorusunun cevabını öğrendik. Bu şekilde kestanemizi lezzetli ve taze bir şekilde tüketebileceğiz. Kestane bozulduğu nasıl anlaşılır? Genellikle kestaneler çürüdüğünde sulanmaktadır. Ve kötü bir koku yaymaktadır. Kestanede farklı bir görüntü meydana gelir ve yer yer küflenme belirtileri ortaya çıkabilir.

Bozuk Kestane Yenirse Ne olur?
Bozuk kestane yendiğinde çok fazla aşırıya kaçılmadıysa bazı belirtiler ortaya çıkacak ve kendiliğinden geçecektir. Fakat ciddi derecede bozuk kestane yendiğinde veya çok fazla tüketildiğinde kestanede bulunan protein kestane zehirlenmesi olarak ortaya çıkar. Mide bulantısı ve ishal bu durumlarda sık rastlanan belirtilerdendir. Bu belirtiler ciddi boyutlarda ilerliyorsa acilen bir doktora başvurmanız gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.