KOSGEB Engelli Hibesinin Alınması İçin Ne Yapılmalıdır?

KOSGEB Engelli Hibesinin Alınması İçin Ne Yapılmalıdır?

Engelli vatandaşlara sunulan destekle birlikte, daha fazla imkânın ve avantajın da yakalandığından bahsedilebilir. Burada gösterilen ayrıcalığı iyi değerlendiren engelli vatandaşlar, iş kurma imkânı ve kendilerine sunulan olanaklardan yararlanıyor.

Çünkü girişimcilik desteği adı altında engelli bireyler, 10 bin lira daha fazla imkân elde edebiliyor, daha kolay ve etkin iş kurma fırsatlarını da böylece yakalıyor. Peki engelli vatandaşlara sağlanan avantajlar ve kolaylıklar nelerdir? En doğru ve güncel bilgiler, https://medyaguncel.com tarafından sizler için hazırlandı. İşte detaylar...

KOSGEB Engelli Hibesinin Alınması İçin Ne Yapılmalıdır?

Bir işletme kurmayı düşünen engelli bireylerin KOSGEB tarafından verilecek desteklerle bu işlemleri yapmaları, bazı şartların da yerine getirilmesini gerektiriyor. Öncelikle hibe alabilmede, genel iş fikri sunulmalıdır. Hibe alabilmek için bazı kategorilerin olmadığı ya da yer edinmediği bilinen konular arasında. Dolayısıyla iş fikrine bağlı olarak imalat sektöründe bulunan bir girişimcilik düşüncesi varsa, iki ayrı destek programı başvurusunda bulunulabilir. Geleneksel Girişimcilik Destek Programı ve İleri Girişimcilik Destek Programı başvurusu gerçekleştirilebilir. Ancak engelli vatandaşın sadece KOSGEB Desteklenen Sektörler içerisinde bir iş fikri varsa eğer, Geleneksel Girişimcilik Destek Programı’ndan yararlanılabiliyor.

KOSGEB’in Engelli Vatandaşlara Sağladığı Ayrıcalıklar Nelerdir?

Girişimcilikte KOSGEB, engelli vatandaşlara ayrıcalık tanımaya devam ediyor. Destek programı açısından KOSGEB, gerçek kişi ya da sermaye şirketi statüsüne göre daha farklı şekillerde destekten yararlanıyor. Ayrıca performans desteği de sunulan imkânlar arasında. Toplamda prim gün sayısına bağlı olarak KOSGEB, yaptığı harcamaları da artırıyor. Buna göre kuruluş desteği gereği 5 bin liralık hibe hemen alınabilmekle birlikte, çalışan prim gününün de yakalanması buna göre şekilleniyor. Engelli girişimci iseniz 5 bin lira daha destek kazanıyorsunuz. Dolayısıyla KOSGEB, girişimcilik sertifikasının alınmasını öncelikli unsur haline getirerek daha fazla imkândan da yararlanmanıza katkı sağlıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.